Zpět

Zařízení Inductotherm Coating EquipmentInductotherm Coating Equipment SA., člen skupiny Inductotherm Group, dříve známá pod názvy ACEC a Elphiac, je světovým lídrem v oblasti indukčních technologií.

- ACESO Praha s. r. o.

Inductotherm Coating EQUIPMENT

INDUCTOTHERM COATING EQUIPMENT

Požadavky na kvalitu zpracování všech druhů oceli se neustále zvětšují. Dnešní oceli jsou stále odolnější vůči korozi, deformacím a zároveň jsou lehčí, aniž by byl ohrožen jakýkoli aspekt jejich strukturální integrity. Výrobci oceli musí přizpůsobit své výrobní procesy těmto novým požadavkům. Správná aplikace dnešních moderních technologií ohřevu indukčních pasů je klíčovým prvkem pro tyto kvalitativní nároky. Inductotherm Coating Equipment vyrábí zařízení pro následující aplikace:

Inductotherm Coating Equipment vyrábí zařízení pro následující aplikace:

Galvanizační linky s ponorem do horké lázně

Pozice indukčního ohřevu:

 • Za svářečkou, na vstupní straně galvanizační linky. Svar může být žíhaný pomocí systému UNIWELD™ s naším induktorem pro žíhání svarů (weld annealing systems), aby se zabránilo přetržení pásu v lince.
 • Na konci vstupní části nebo uvnitř žíhací pece, aby se zvýšila její produktivita, usnadnily teplotní přechody nebo zrychlilo opětovné zahřátí pásu v tepelném procesu. Jedná se o naše systémy ohřevu UNISEAL® (Boost heating systems).
 • Po žíhání v peci se pás průběžně ponořuje do galvanizační vany (Galvanizing pot). Povlakový kov se roztaví v přípravné pánvi (Premelt pot).
 • Některé druhy oceli pro automobilový průmysl se po ofukování tlakovým vzduchem znovu zahřívají za účelem vytvoření galvanizačního povlaku (Galvanneal). Pro tento proces jsou určeny naše induktory UNIGAL™ (Galvannealing systems). V případě potřeby lze přidat systém pro ohřev hran UNIEDGE® (Edge heating system).
 • Sušení organického nátěru (akrylát na vodní bázi, proti otiskům prstů atd.) se provádí v sušičce organických nátěrů s induktorem UNICOAT® (Organic coating dryer)
 • Některé galvanizační linky s ponorem do horké lázně také zahrnují lakovací část, ve které se nanáší a vytvrzuje základní nebo základní i vrchní nátěr. Vytvrzování barvy se provádí v našich systémech UNICOAT® pro vytvrzování barvy (Paint curing systems)
Inductotherm Coating EQUIPMENT
Inductotherm Coating EQUIPMENT

Průběžné žíhací linky

Pozice indukčního ohřevu:

 • Za svářečkou, na vstupní straně galvanizační linky. Svar může být žíhaný, aby se zabránilo přetržení pásu v lince. Pro tento účel je určen náš induktor pro žíhání svarů UNIWELD™ (Weld annealing systems).
 • Na konci vstupní části nebo uvnitř žíhací pece, aby se zvýšila její produktivita, usnadnily teplotní přechody nebo zrychlilo opětovné zahřátí pásu v tepelném procesu. Jedná se o naše systémy ohřevu UNISEAL® (Boost heating systems).

Linky pro barevné nátěry

 • Indukční ohřev se používá k sušení a vytvrzování základního anebo barevného nátěru po lakování. Pro tyto účely jsou určeny naše induktory UNICOAT®. (Paint curing systems).
 • Při modernizaci stávajících lakovacích linek umožňuje předběžný ohřev pásu v přídavném indukčním systému a před sušením a vytvrzováním ve stávající peci s řetězovkou zvýšit produktivitu linky bez velkých změn jejího uspořádání.

Elektrolytické cínovací linky

Pozice indukčního ohřevu:

 • Po průchodu elektrolytickými nádobami se pocínovaný plech znovu zahřeje na teplotu vyšší, než je teplota tavení cínu, aby se zajistila svařitelnost oceli a její lesklý povrch. Tento systém pro přetavení cínu používá náš induktor UNISTRIP® (Tin reflow systems).
 • Pasivační produkty se neustále vyvíjejí. Rychlost sušení těchto produktů (a konkrétně produktů bez chromu) lze snadno zvýšit po indukčním předehřátí pásu. K tomu slouží náš induktor UNICOAT® pro sušení organických povlaků (Organic coating dryer).
 • Po pocínování jsou některé výrobky z cínového plechu potaženy plastovou fólií. Předehřev pásu před pokovením se provádí v induktoru UNISTRIP®.

Linky pro křemíkovou ocel

 • Instalace indukčního posilovače do žíhacích linek pro pásy z magneticky orientované nebo neorientované oceli (GO nebo NGO) zvyšuje produktivitu linky a zlepšuje vlastnosti pásu. K tomu slouží naše induktory pro křemíkovou ocel UNISEAL® (Boosters for silicon steel).
 • Na pásy z elektrotechnické oceli se nanáší povlak MgO, a to buď souběžně s procesem žíhání, nebo na samostatné lince. Tento povlak se suší v sušičce nátěrů UNICOAT® (Paint coating dryer).
inductotherm coating equipment

(
0
hlasů, průměrně
0
z 5)