Zpět

Historie - tradice, otec zakladatel vzpomínáV roce 1992 při založení firmy Aceso Praha, s.r.o. zvolen její název, vycházejí z tradičního zastoupení firem ACEC a Sopha.

-Zdeněk Veitz st.


Historie - tradice

Firma Aceso Praha byla založena v roce 1992 a vycházela ze zkušeností se zastoupením belgické firmy ACEC (Ateliers de constructions électriques de Charleroi), která bývala nejvýznamnější belgickou firmou v elektrotechnickém průmyslu. Vyráběla od velkých elektrických motorů přes transformátory až po elektrické lokomotivy včetně drážního železničního zabezpečení tratí nebo kompletní řídicí systémy pro elektrárny nebo cementárny.

Českému zastoupení se na českém trhu mimořádně dařilo v oboru slévárenství, v dalších oborech byly úspěchy v konkurenci české výroby spíše zřídkavé. ACEC se následně rozpadl do firem Cegelec (automatizace), Alsthom (transport a drážní zabezpečení) a Elphiac (Electrothermie Philips ACEC – se specializací na indukční tavení a ohřev). A právě ve spolupráci s firmou Elphiac se podařilo dosáhnout těch největších úspěchů v dodávkách elektrotepelných indukčních zařízení. Elphiac následně koupila největší světová firma v oboru indukčního tepla Inductotherm USA a firma změnila název na InductoElphiac a následně na Inductotherm. Pod těmito názvy dodavatele byly dodány do Česka početné dodávky tavicích pecí např. do Škody Plzeň, Vítkovických sléváren, Třineckých sléváren a mnoha dalších včetně ve své době výkonově 5 + 3,5 MW největšího průběžného ohřevu trubek do Jaklu Karviná (dnes ArcelorMittal Tubular).

Historie - tradice ACESO

Akvizice Inductothermu

Po akvizici Elphiacu Inductothermem jsme se prakticky stali oficiálním zastoupením všech filiálek Inductothermu v Evropě i USA. Dodávali jsme tak opakovaně i vysokofrekvenční ohřevy pro válcovací tratě v US Steel Košice z Inductothermu Belgie, indukční svářečky Thermatoolu nebo kalicí zařízení z Inductoheat Europe z Reichenbachu z Německa do Rieteru Ústí nad Orlicí nebo Cie Praga Louny.

Na druhé straně se podařilo díky belgickým kontaktům s francouzskou firmou Sopha Médical Vision International získat její výhradní zastoupení pro Českou i Slovenskou republiku, kde naše zastoupení získalo skutečně významné postavení dodávkami několika desítek gamakamer SPECT a PET na oddělení nukleární medicíny českých a slovenských nemocnic.

Z těchto historických důvodů byl proto v roce 1992 při založení firmy ACESO Praha, s.r.o. zvolen její název, vycházejí z tradičního zastoupení firem ACEC a Sopha a zvoleno logo firmy vypracované Natálií Roučkovou.

-Zdeněk Veitz st.

(
104
hlasů, průměrně
4.97
z 5)