Zpět

Automatické licí systémyModerní technologie Inductotherm automatického lití vede k výrazným úsporám energie ve vašem provozu.

- ACESO Praha s. r. o.

Automatické licí systémy

Automatické licí systémy Inductotherm

INDUCTOTHERM dodává licí systémy pro všechny aplikace výroby tekutého kovu. Jedná se o vyhřívané nebo nevyhřívané, automatické nebo poloautomatické licí systémy se spodním litím či litím přes hubičku. Licí systémy INDUCTOTHERM zajišťují 100% opakovatelnost, kvalitu a zvýšení produktivity slévárny. Kontrola lití do formy je realizována pomocí laserových a kamerových systémů VISION, VISIPOUR a MEMO POUR.

Flexi Pour Flexi Pour

INDUCTOTHERM Flexi Pour je licí systém vybavený 4 osami pohybu – X, Y, Z a licí osou. Licí software využívá všechny 4 osy pro automatické napozicování licího systému nad vtokovou jamku formy. Tím je zajištěno přesné lití roztaveného kovu přímo do formy bez rozstřiků a přelévání nebo nedolití formy.

Automatický licí systém s nevyhřívanou mezipánví se spodní výpustí „Tundish“

Automatický licí systém se skládá z mezipánve „Tundish“ s žáruvzdornou vyzdívkou vybavenou systémem zátkové tyče.

Lití z mezipánve Tundish je realizováno pomocí servopohonem řízeného mechanismu zátkové tyče, který je přesně řízen pokročilou technologií VISIPOUR® P3®. Systém VISIPOUR umožňuje ovládání prostřednictvím skutečného digitálního obrazu licího vtoku. Software interpretuje obraz pro ovládání mechanismu zátkové tyče.

Systém
Systém

Systém tlakového lití

Systém indukčně vyhřívaného tlakového lití se obvykle používá ve vysoce produktivních provozech, kde se provádějí minimální změny slitiny. Automatické licí systémy s tlakovým litím jsou ideální pro aplikace, které vyžadují objemovou flexibilitu tekutého kovu udržovaného na definované teplotě, spolu s přesným litím do automatické formovací linky.


(
157
hlasů, průměrně
4.98
z 5)