Zpět

Vakuové tepelné zpracování | pájeníTepelné zpracování ve vakuu je v současnosti velmi dobře zavedená praxe v leteckém průmyslu (u výrobců originálních dílů a při opravách, při výrobě stacionárních turbín, v automobilovém průmyslu a při výrobě nástrojů.

- ACESO Praha s. r. o.

VCAP

Grafitové a kovové horké zóny

Consarc nabízí grafitové a kovové horké zóny, přičemž u většiny procesů tepelného zpracování dává přednost grafitové horké zóně kvůli lepší životnosti, nižším nákladům na výměnu a menší spotřebě elektrické energie. Podle speciálních požadavků zákazníků jsou k dispozici horké zóny konstruované z kompozitních materiálů používající kovová, grafitová nebo keramická vlákna.

Konvekční ohřev

Konvekční ohřívací systémy s ventilátory nabízí firma pro teploty do 750°C. Pro tento teplotní rozsah není přenos tepla zářením efektivní, zvláště při těsném uložení dílů. Tyto systémy umožňují rychlejší ohřev, který vede k vyšší účinnosti pece při operacích jako je temperování a celkově zkracuje časový cyklus u všech operací tepelného zpracování.

Ochlazování plynem


Systémy používající ochlazování plynem jsou k dispozici pro požadavky tepelného zpracování počínaje chlazením pomocí ventilátorů a konče rychlým, jednotně řízeným ochlazením pomocí vícenásobného proudu plynu pod vysokým tlakem.

Rychlost ochlazování ve vakuových pecích je přímo závislá jak na tlaku, tak na rychlosti plynu. Consarc využívá oba tyto faktory, tlak do 10 bar a rychlost přes 90 ms-1 (200 mph). Konstrukce plynového potrubí, rozdělení proudu a tepelný výměník jsou optimalizovány, takže udržují vysokou a stejnoměrnou rychlost ochlazování pomocí turbínového dmychadla.

VCAP

(
102
hlasů, průměrně
4.98
z 5)