Zpět

Pece s vyjímatelným kelímkem (Push Out)Tavící pece Inductotherm s vyjímatelným kelímkem jsou rychlé a efektivní při tavení neželezných kovů. Pro co největší flexibilitu při změně slitiny, nabízí firma Inductotherm několik typů pecí s vyjímatelnými kelímky.

- ACESO Praha s. r. o.

Jednoduché, dvojité a vícenásobné pece typu Pushout

Push-Out představuje jednu z možností konstrukce pece s vyměnitelným kelímkem. Vzhledem k tomu, že výkon je přenášen okamžitě dvoupolohovým pecním přepínačem s bezpečnostním blokováním, má zařízení vysokou propustnost a umožňuje získat tisíce dalších odlitků za rok. Když je obsah prvního kelímku roztaven a připraven k lití, energie se přenese na druhou cívku, první kelímek se vysune a lze jej odebrat.

Různé konfigurace jsou kompaktní a vysoce produktivní systémy tavení v kelímku. Pokud jsou navrženy tak, aby měly více otvorů pro kelímky, může se vaše výroba výrazně zvýšit s téměř stoprocentním využitím výkonu.

Pece Push - Out jednoduché

Pece typu Lift Swing

Pec Lift-Swing je volně stojící jednotka, která se instaluje přímo na podlahu haly a je skvělou alternativou k peci Push-Out pro případ, že podmínky pod úrovní podlahy nebo základy budovy brání vyhloubení jímky pro hydraulický válec pece Push-Out.

Když je vsázka v prvním kelímku roztavena a připravena k vylití, zvedne se sestava indukční cívky, otočí se k druhému kelímku a spustí se, aby se zahájilo nové tavení, zatímco se první kelímek vyjme k vylití. Pro snadné a přesné otočení vedou obráběné drážky pohyb sestavy cívek do přesné polohy.

Pohyb cívky je ovládán nožním ventilem, který ovládá válec uvnitř podpěrného sloupku.

Pece Push - Out swing

(
184
hlasů, průměrně
4.98
z 5)