Zpět

Allied Mineral spolupracuje s NASA



V závodě do vesmíru byly technologie a materiály podrobeny zkouškám, jako nikdy předtím. Produkty FONDU FYRE® byly vyvinuty jako odpověď na tyto výzvy již v počátcích kosmické éry.


Už tehdy bylo rozpoznáno, že je zapotřebí materiálu schopného odolat drsným podmínkám opakovaných raketových zážehů. FONDU FYRE® se po důkladném hodnocení mnoha materiálů ukázal být nadřazený výkonem všem ostatním. Prokázal, že je schopen vydržet trestající teplotní výkyvy, impakty plamenů s vysokou rychlostí, rychlé ochlazení vodním tlumicím systémem a chemický útok spojený s palivy a zážehovými systémy vysokovýkonných raketových motorů. Od prvních misí programu Mercury až po celý program Space Shuttle byl FONDU FYRE® materiálem volby NASA.

Technologie a designové koncepty FONDU FYRE® zůstávají nezměněny již více než šedesát let. To platí i nyní, kdy je produktová řada ve vlastnictví společnosti Allied Mineral Products, která získala technologii akvizicí společnosti Pryor Giggey Co. Allied Mineral Products přináší do řady produktů technologickou sílu a celosvětovou přítomnost pro konzistentní dodávku těchto specializovaných materiálů s vysokou kvalitou. Technologie FONDU FYRE® pro Raketové aplikace.

V dynamickém prostředí raketové techniky jsou materiály vystaveny extrémním podmínkám, které vyžadují specifické vlastnosti pro zajištění dlouhodobé odolnosti a spolehlivosti. Řada produktů FONDU FYRE® od společnosti Allied Mineral představuje průlom v odolných betonových směsích navržených speciálně pro použití v podmínkách raketových startů a testování motorů.

FONDU FYRE® WA-1: Odolnost proti erozi

FONDU FYRE® WA-1 je beton odolný vůči erozi, který byl navržen tak, aby odolával extrémním teplotám a agresivnímu prostředí vystavenému výfukovým plynům raketových motorů. Tento materiál je ideální pro aplikace, kde je přímé vystavení vysokému teplotnímu a chemickému namáhání běžné, jako jsou startovací plochy a testovací stojany raketových motorů.

FONDU FYRE® XB-1: Extrémní podmínky

S podobnými charakteristikami jako WA-1, FONDU FYRE® XB-1 nabízí ještě větší odolnost proti extrémním podmínkám, které mohou při raketovém startu nebo testování motorů nastat. XB-1 je řešením pro nejnáročnější aplikace, kde je očekávána nejvyšší úroveň eroze a tepelného stresu.

TUFF FYRE: Odolnost v méně kritických oblastech

TUFF FYRE představuje betonovou směs navrženou pro méně kritické oblasti, kde je stále potřebná vysoká odolnost proti erozi, ale podmínky nejsou tak extrémní jako v místech přímého vystavení motorům. TUFF FYRE je ekonomická alternativa, která poskytuje spolehlivou ochranu pro podpůrné konstrukce a okolní infrastrukturu.

Aplikace a výhody

Produkty FONDU FYRE® jsou klíčové pro ochranu infrastruktury v oblasti raketových startů a testovacích stojanů. Díky své vysoké odolnosti proti teplotám a erozi přinášejí dlouhodobou udržitelnost a snižují potřebu častých oprav a údržby. Použitím těchto materiálů mohou raketové společnosti a testovací zařízení výrazně zvýšit bezpečnost a efektivitu svých operací.

Pro další informace o produktech FONDU FYRE® a jejich aplikacích se obraťte na společnost Allied Mineral prostřednictvím ACESO Praha pro technické specifikace a poradenství při výběru správného řešení pro vaše konkrétní potřeby.


Tereza Veitzová



(
56
hlasů, průměrně
4.86
z 5)