Vakuové odolejování

Pokroky v odmašťování bez ničení ozónové vrstvy

Odstranění formovacího a lisovacího oleje z komponent před dalším zpracováním je obzvláště důležitým krokem především následuje-li vakuová tepelná úprava a svařování. Dříve se očištění dosahovalo použitím trichloretanu s rozpouštědly na bázi CFC. Nicméně, upouštění od užívání těchto toxických látek vedlo k celosvětovému zvýšení poptávky po alternativním procesu odstraňování oleje.

vakuové odolejování

Firma Consarc vyvinula řadu vakuových pecí pro odstranění oleje vypařováním při nízkém tlaku a teplotě.

Na rozdíl od vodního čištění, vakuové odmašťování nemá žádné požadavky na úpravu vody. Navíc je možno olej získaný z komponent recyklovat.

Pro odstranění oleje, jsou pece vybaveny speciálním čerpacím systémem, který vytváří vakuum potřebné k vypaření oleje. Vakuový systém je také přizpůsoben práci v prostředí, kde je olej vysáván z komory a sbírán v čerpadle.

Aby se předešlo kondenzaci olejových par v peci, jsou vnitřní zdi vakuové pece pro odmašťování udržovány v horkém stavu,.

Při vakuové výrobě hliníkových chladičů, mohou být vakuové pece pro odmaštění integrovány s novými, nebo již existujícími pecemi pro pájení jako kombinovaný výrobní provoz.

Výhody vakuového odmašťování mohou být využity i v dalších oblastech, kde je požadováno termální zpracování, např. kombinované odmašťování a temperování oceli kalené do oleje. V jednom kroku je vyroben finální produkt bez oxidace a oleje.

Nově vyvinutá vakuová pec pro odmašťování je k dispozici ve firmě Consarc k vyzkoušení a zhodnocení našeho procesu odmašťování ve specifických podmínkách zákazníka.

INDUCTOTHERM GROUP
poptávka
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat také pomocí formuláře.
pokračovat
close
Jméno
E-Mail
Přijmení
Telefon
Dotaz