Ohřevy pasů

Galvanizace
Galvanizace

Galvanizace

Společnost Inductotherm je průkopníkem v oblasti ohřevu pro galvanizaci. K tomu používá vysokofrekvenční tranzistorový měnič STATITRON. Tento typ měniče má nejlepší účinnost a zajišťuje rovnoměrný ohřev pásu.
Navíc jsou galvanizační systémy UNIGAL společnosti INDUCTOTHERM vybaveny patentovanými otevřenými induktory. Otevřené induktory usnadňují a redukují údržbu zařízení. Měnič a otevřený induktor jsou namontovány na jedné ocelové konstrukci, která je připojena k mobilní udržovací peci. Před odesláním zařízení zákazníkovi je sestava UNIGAL testována jako celek v naší dílně, což snižuje čas a náklady na instalaci a uvedení do provozu.

Ohřev hran

Ohřev hran

Inductotherm vyvinul a patentoval UNIEDGE: nový typ indukčního systému na ohřev hran který používá induktor, jež se automaticky přizpůsobí změně rozměrů pásu bez jakéhokoliv pohybu. Tento systém je navržen tak, aby mohl být přidán pod ohřívací sestavu systému UNIGAL.

Přetavování cínu 1
Přetavování cínu 2

Přetavování cínu

Pocínovaný plech je v podstatě plát tenkostěnné oceli potažené z obou stran cínem používaný převážně v obalovém průmyslu. Poté co se cín elektrolyticky nanese na plech, se povrch na okamžik roztaví. Následkem toho vznikne neporézní železo-cínová vrstva. Tato vrstva zlepšuje svařitelnost a mechanickou odolnost a odolnost proti korozi. Společnost INDUCTOTHERM vyvinula pro tuto operaci kompaktní ohřívač UNISTRIP.

Technologie vysokofrekvenčního měniče STATITRON od společnosti INDUCTOTHERM umožňuje rychlé tavení cínové vrstvy s vysokou účinností (cca 80%), čímž se sníží celkové náklady na výrobu tohoto produktu.

Inductotherm také vyvinul speciální ohřívače pásů UNISTRIP pro výrobu laminovaného cínového plechu.

Sušičky

Sušičky pokovených povrchů

Před opětovným ohřátím se na kovový pás nanášejí různé chemické nebo pasivační prostředky, aby se zabránilo vzniku bílé rzi a aby se pás ochránil před poškozením nebo otisky prstů.

V posledních několika letech se na trhu objevily nové druhy galvanizačních hmot. Většina těchto hmot vykazuje vyšší tavící teplotu než jejich předchůdci. Tyto produkty se suší pomocí indukčního ohřevu ocelového pásu v ohřívači UNICOAT.

Kompaktní design zařízení UNICOAT je ideální pro doplnění stávajících nanášecích linek, stejně jako těch nových.

Sušení a vytvrzování

Sušení a vytvrzování nátěrů

Po nanesení na pás se barva vysuší a vytvrdí indukčním teplem v ohřívačce UNICOAT. Několik induktorů zcela pokrývá sušicí zónu, která umožňuje uživateli nastavit teplotu tak, aby vyhovovala vytvrzovacímu cyklu barvy.

Instalace zařízení UNICOAT je díky kompaktní konstrukci induktorů velmi jednoduchá. Vzhledem k tomu, induktory mohou být otevřené, je údržba a čištění snadné a bezpečné.

Konstrukce cívky induktoru s jedním závitem poskytuje homogenní rozložení teploty na pásu a maximalizuje účinnost ohřevu.

V porovnání s jinými technologiemi vytvrzování přináší zařízení UNICOAT společnosti INDUCTOTHERM mnoho výhod

  • jednoduchost použití
  • vysokou účinnost
  • svým použitím je flexibilní, je kompaktní, odolné, bezpečné
  • umožňuje snadnou údržbu.

Žíhání svarů

Žíhání svarů

Zařízení na žíhání svarů UNIWELD od společnosti INDUCTOTHERM je určeno k uvolnění mechanického pnutí v materiálu po svařování. Aby se zabránilo prasknutí svaru v důsledku zakalení. To se děje obzvláště u některých z nově vyvinutých speciálních vysokopevnostních ocelí.

Kompaktní konstrukce zařízení UNIWELD vyžaduje jen málo prostoru a lze ji snadno přizpůsobit většině linek.

INDUCTOTHERM také dodává chladicí sekce s řízeným chlazením vzduchem a následným rychlým dochlazením vodou žíhaného místa.

Další možnosti 1
Další možnosti 2

Další možnosti ohřevu

Tyto ohřívačky jsou dokonale uzpůsobeny pro rychlé změny teploty oceli. Zařízení UNISEAL od společnosti INDUCTOTHERM mohou být také použita pro předehřívání nebo následný ohřev pásu a tak efektivně "zvýšit" kapacitu linky.
Tyto ohřívače jsou určeny pro ohřev pásu v ochranné atmosféře. Patentovaná konstrukce napomáhá zjednodušení údržby, zvýšení efektivity a je v souladu s bezpečnostními směrnicemi.

Ohřívačky UNISEAL se instalují též v linkách na žárové zinkování pro předehřívání pásu před vstupem do galvanizační vany nebo ohřev v žíhacích linkách pro elektrotechnické oceli.
Tyto systémy jsou kompaktní a mohou být dodány s výkonem až do 10 MW.

Ohřívačky úzkých pásů 1
Ohřívačky úzkých pásů 2

Ohřívačky úzkých pásů

Společnost INDUCTOTHERM dodala četná zařízení pro indukční ohřev do závodů, které mají pilotní linky pro ocelářský průmysl a linky vyrábějící bimetalové produkty používané u ložisek.


Vzhledem k rozsáhlé nabídce nás prosím při výběru zařízení kontaktujte. Rádi Vám pomůžeme vybrat systém odpovídající Vašim potřebám

INDUCTOTHERM GROUP
poptávka
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat také pomocí formuláře.
pokračovat
close
Jméno
E-Mail
Přijmení
Telefon
Dotaz